Nasze działania na rzecz ochrony środowiska

Nasza odpowiedzialność


Dla ochrony środowiska, a także, aby umożliwić przekazanie Ziemi przyszłym pokoleniom ważnymi elementami składowymi filozofii naszego przedsiębiorstwa w odniesieniu do oferowanych produktów jest ekologiczność, przyjazność dla środowiska oraz przydatność do recyklingu. Poświęcamy przy tym szczególną uwagę kwestii, jaki wpływ ma nasza praca i nasze produkty na środowisko.


Nasze zaangażowanie rozpoczyna się od produkcji energii elektrycznej na potrzeby własne budynku biurowego, poprzez instalację fotowoltaiczną, wykorzystanie energooszczędnego oświetlenia diodowego w halach produkcyjnych aż po wdrożenie cyfrowej komunikacji pocztowej.

Przede wszystkim najbardziej leży nam na sercu realizacja zasad filozofii przedsiębiorstwa w odniesieniu do naszych produktów. Czy to pokrycia tapicerskie czy też wykładziny dywanowe
– w wykonaniach standardowych lub specjalnych – oferujemy liczne warianty jakościowe produktów o ekologicznych właściwościach.
Dbamy przy tym oczywiście o to, aby wszystkie wykorzystane materiały spełniały nasze wysokie wymagania jakościowe. Tym samym produkty HAVENER przyczyniają się do ochrony naszej planety bez ustępstw w odniesieniu do wzornictwa i jakości.

Thermoplush – nasze „energooszczędne ogrzewanie“

W porównaniu z konwencjonalnymi systemami ogrzewania dla kościołów ogrzewane poduszki na ławki Thermoplush pozwalają zaoszczędzić do 95 % energii elektrycznej!
Ponieważ ciepło oddziałuje bezpośrednio na osoby zasiadające w ławce i zapewniona jest punktowa regulacja ciepła, zużycie energii jest wyjątkowo niskie.
Obniża to koszty użytkowania i ma korzystny wpływ na środowisko.

 

Od sieci rybackiej po przędzę dywanową

Wszystkie nasze dywany welurowe i dywany tkane są produkowane z przędzy ECONYL®, która pochodzi z recyklingu i może zostać zagospodarowana w systemie recyklingu.
Tym samym przędze są nie tylko wytwarzane z produktów odpadowych - także po wykorzystaniu można je użyć do produkcji nowych wyrobów z nylonu.

Odpady przemysłowe, takie jak zużyte sieci rybackie zostają poddane oczyszczeniu, po czym zostają przetworzone w granulat nylonowy, z którego produkowana jest przędza ECONYL®.

Ponadto już w fazie produkcji do włókien wprowadzone zostają barwniki, w przeciwieństwie do zwyczajowej praktyki barwienia powierzchniowego. Zapewnia to oszczędność wody i energii oraz obniżenie produkcji ścieków.
Połączenie takiej przędzy z tkaniną podkładową wyprodukowaną ze zużytych butelek PET sprawia, że użytkowany dywan kościelny stanowi produkt przyjazny dla środowiska. 

Poduszki na ławki i na klęczniki z materiałów odzyskanych w systemie recyklingu

Wszystkie nasze poduszki tapicerskie z jakościowego weluru są produkowane z przędzy ECONYL®.
Także tutaj wszystkie resztkowe materiały powstające podczas produkcji zostają przekazane do recyklingu i przetworzone na wysokojakościową przędzę.

 

I na koniec: HAVENER jako synonimem jakości

Trwałość użytkowa decyduje o ekologiczności produktu!
Z tego względu przysłowiowa jakość HAVENER jest dla nas tak ważna.
Bowiem tylko w ten sposób możemy zapewnić 20-letnią gwarancję na nasze produkty.
Jakość, która służy także naszemu środowisku!